Dobrovolnictví zaměstnanců Vodafonu se letos soustředí především na podporu seniorů. Nejenže svými kilometry vybrali půl milionu korun na program Digitální odysea, ale také se zapojují sami jako tzv. „digitální asistenti“. V domech pro seniory učí dříve narozené, jak používat chytré telefony či tablety. V rámci dne dárcovství Giving Tuesday vyrazilo do terénu i vedení společnosti.
Sportovní výzva Together we can motiovala zaměstnance Vodafonu k aktivitě už od letošního jara. Každý mohl sčítat kilometry, které uběhl, nachodil pěšky nebo najezdil na kole. Počítaly se i minuty strávené ve fitness. Výzva vyvrcholila 30. listopadu - právě v den dárcovství Giving Tuesday. Celkem se do ní zapojilo 251 zaměstanců Vodafonu napříč Českem a dohromady zdolali téměř 250 tisíc km a minut.
Nadace Vodafone transformuje kilometry a minuty na peníze a částku ještě zdvojnásobí. Přispěje tak 500 000 Kč a podpoří program Digitální odysea. Tento online kurz digitálních dovedností pomohl už téměř dvěma tisícům seniorů.
Každý ze zaměstnanců Vodafonu může navíc využít tzv. Den pro neziskovku a věnovat se dobrovolné práci pro neziskovou organizaci. Na tento den dostává placené volno a věnovat ho může i někomu ze svých blízkých, aby s nimi právě Digitální odyseu mohl absolvovat.
Na Giving Tuesday vyrazili hned čtyři členové nejvyššího vedení Vodafonu včetně ředitele Petra Dvořáka do Fitnes klubu senior v Praze 6, kde společně s naším partnerem – organizací Moudrá Sovička proškolili 15 seniorů.
Kromě vzdělávání seniorů se Vodafone zaměřuje i na pomoc matkám samoživotelkám. Na pobočkách Vodafonu v Brně, Chrudimi, Meziboří a v Praze uspořádala Nadace Vodafone sbírku oblečení od zaměstanců, které předala Klubu svobodných matek. 60 pytlů oděvů tak pomohlo 150 maminkám.