Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

11. března 2024

Týden žen ve Vodafonu

První březnový týden se kanceláře Vodafonu proměnily v dějiště tematických diskuzí, webinářů a místo pro charitativní sbírku azylovému domu sv. Máří Magdalény, který pomáhá maminkám a dětem v těžkých životních situacích.

Velký ohlas vzbudila v rámci Týdne žen (4. - 8. března) debata s názvem Bezdětné ženy v byznysu, kterou zaštítila předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová. Po jejím úvodním videopozdravu přivítala velmi osobně hosty i nová generální ředitelka Vodafonu Violeta Luca: “Nedávno mi například někdo řekl, že nemám nic jiného než práci. To mě zabolelo. Ale jsem přesvědčená, že mám v životě mnohem víc než jen práci,“ řekla v souvislosti s tím, že děti nemá a je to pro ni stále velmi emocionální téma.

Slova se pak ujal moderátor diskuze a šéfredaktor časopisu Forbes Miroslav Šimůnek, který vedl poutavé setkání několika profesně velmi úspěšných žen. Veronika Brázdilová z Vodafonu, Dita Stejskalová z Ogilvy, Ilona Mančíková ze Sotheby's International Realty a Martina Hynková Vrbová, moderátorka a autorka knihy Žiju bez dětí, sebraly odvahu a podělily se s publikem o své nelehké životní zkušenosti. Otevřely tak velmi zásadní téma: žena není nebo nemůže být matkou, což často v naší společnosti představuje tabu.

Záznam z debaty Bězdětné ženy v byznysu. Zdroj ČTK

Inkluzivní přístup ve Vodafonu

Ve stejném týdnu pozvala Veronika Brázdilová – viceprezidentka pro firemní zákazníky na inspirativní rozhovor do Vodafonu módní ředitelku časopisu Vogue CS Milenou Zuravljovou. Diskuze se točila kolem módních trendů, ale také se dotkla obtížné životní a kariérní cesty, kterou Milena absolvovala, když se stěhovala z Ukrajiny do České republiky.

O tom, jak ve Vodafonu přistupujeme k inkluzi, se rozpovídali ve speciálním přenosu viceprezidentky Magdaléna Wavle a Veronika Brázdilová společně s viceprezidenty Richardem Stonavským a Milanem Knížetem. Mluvilo se o dlouhodobé podpoře žen ve všech fázích života, od mladých studentek technologických oborů až po matky a jejich návrat do práce. Skloubit práci s rodinou pomáhají lidem ve Vodafonu flexibilní úvazky a home office, podobně jako placená volna na péči o blízkou osobu a péči o hormonální zdraví.

„Vodafone je také signatářem Charty diverzity i Charty proti domácímu násilí, členem řady platforem, které podporují ženský leadership, například Byznysu pro společnost. Za náš přístup jsme opakovaně získali ocenění v soutěži TOP odpovědná firma,“ dodává Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelného podnikání ve Vodafonu.