První březnový týden se kanceláře Vodafonu proměnily v dějiště tematických diskuzí, webinářů a místo pro charitativní sbírku azylovému domu sv. Máří Magdalény, který pomáhá maminkám a dětem v těžkých životních situacích.
Velký ohlas vzbudila v rámci Týdne žen (4. - 8. března) debata s názvem Bezdětné ženy v byznysu, kterou zaštítila předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová. Po jejím úvodním videopozdravu přivítala velmi osobně hosty i nová generální ředitelka Vodafonu Violeta Luca: “Nedávno mi například někdo řekl, že nemám nic jiného než práci. To mě zabolelo. Ale jsem přesvědčená, že mám v životě mnohem víc než jen práci,“ řekla v souvislosti s tím, že děti nemá a je to pro ni stále velmi emocionální téma.
Slova se pak ujal moderátor diskuze a šéfredaktor časopisu Forbes Miroslav Šimůnek, který vedl poutavé setkání několika profesně velmi úspěšných žen. Veronika Brázdilová z Vodafonu, Dita Stejskalová z Ogilvy, Ilona Mančíková ze Sotheby's International Realty a Martina Hynková Vrbová, moderátorka a autorka knihy Žiju bez dětí, sebraly odvahu a podělily se s publikem o své nelehké životní zkušenosti. Otevřely tak velmi zásadní téma: žena není nebo nemůže být matkou, což často v naší společnosti představuje tabu.
Záznam z debaty Bězdětné ženy v byznysu. Zdroj ČTK
Inkluzivní přístup ve Vodafonu
Ve stejném týdnu pozvala Veronika Brázdilová – viceprezidentka pro firemní zákazníky na inspirativní rozhovor do Vodafonu módní ředitelku časopisu Vogue CS Milenou Zuravljovou. Diskuze se točila kolem módních trendů, ale také se dotkla obtížné životní a kariérní cesty, kterou Milena absolvovala, když se stěhovala z Ukrajiny do České republiky.
O tom, jak ve Vodafonu přistupujeme k inkluzi, se rozpovídali ve speciálním přenosu viceprezidentky Magdaléna Wavle a Veronika Brázdilová společně s viceprezidenty Richardem Stonavským a Milanem Knížetem. Mluvilo se o dlouhodobé podpoře žen ve všech fázích života, od mladých studentek technologických oborů až po matky a jejich návrat do práce. Skloubit práci s rodinou pomáhají lidem ve Vodafonu flexibilní úvazky a home office, podobně jako placená volna na péči o blízkou osobu a péči o hormonální zdraví.
„Vodafone je také signatářem Charty diverzity i Charty proti domácímu násilí, členem řady platforem, které podporují ženský leadership, například Byznysu pro společnost. Za náš přístup jsme opakovaně získali ocenění v soutěži TOP odpovědná firma,“ dodává Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelného podnikání ve Vodafonu.
Jak vypadá člověk se závažným zdravotním znevýhodněním? Často úplně stejně jako kdokoliv jiný, mnoho diagnóz totiž není na první pohled vidět. Na potřeby lidí se zdravotními neduhy Vodafone systematicky reaguje a přichází s opatřeními, která jim dokážou výrazně usnadnit život. Právě na toto téma uspořádal ve spolupráci se spolkem Revenium kulatý stůl, kde společně s dalšími firmami představil dobrou praxi.