Jak vypadá člověk se závažným zdravotním znevýhodněním? Často úplně stejně jako kdokoliv jiný, mnoho diagnóz totiž není na první pohled vidět. Na potřeby lidí se zdravotními neduhy Vodafone systematicky reaguje a přichází s opatřeními, která jim dokážou výrazně usnadnit život. Právě na toto téma uspořádal ve spolupráci se spolkem Revenium kulatý stůl, kde společně s dalšími firmami představil dobrou praxi.
Hana Potměšilová ze spolku Revenium, který s Vodafonem dlouhodobě spolupracuje, přiblížila zaměstnávání lidí se zdravotním postižením v širším kontextu. Mimo jiné představila legislativní novinky v této oblasti, na které následně navázala Jana Hlubučková z Úřadu práce ČR. Ta hovořila o nových programech, kterými úřady podporují zaměstnavatele v této oblasti a mohou jim výrazně pomoci s touto agendou.
V rámci následného panelu představili své zkušenosti s tématem Jan Klouda, viceprezident Vodafonu pro právní záležitosti a řízení rizik, Martina Zimmermann ze ŠKODA AUTO, Ladislav Onderka z IKEA a Věra Moravcová ze sociální firmy Výměník. Hovořili o konkrétních zkušenostech, iniciativách, podpoře managementu a spolupráci se sociálními podniky.
S inkluzí pomáhají i technologie
Lidem se zdravotním znevýhodněním je dlouhodobě partnerem i naše Nadace Vodafone, která podpořila mimo jiné rozšíření mobilní aplikace a webového rozhraní VozejkMap, rehabilitace ve virtuální realitě od VR Life, nebo trénink kardiopolmunální resuscitace ve virtuální realitě od Virtual Lab. Mimochodem všichni zúčastnění měli možnost si toto netradiční poskytování první pomoci vyzkoušet.