Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

22. ledna 2021

5 nejlepších českých filmů z Vodafone videotéky

Být hercem se někdy může zdát jako práce snů. A to především, když během natáčení máte neustálý přísun vína nebo celý týden natáčíte postelové scény s krásnou herečkou. Co skrývá zákulisí známých českých filmů?

Bobule

Že je na co se těšit bylo jasné už od chvíle, kdy se zveřejnilo, že režisérem nového filmu Bobule bude Tomáš Bařina. Ten totiž stojí za vznikem proslulé známé reklamy „Bóbika“ a nezklamal ani s filmem Bobule. Film se odehrává na moravských vinicích a že je moravské víno skutečně dobré potvrdili i hlavní herci Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer, kteří se během natáčecího dne v deset dopoledne sbalili, zavřeli se do vinného sklípku a nikdo je nemohl najít.

Během celého natáčení se vypilo více než 1000 litrů vína, takže o humor ve filmu Bobule skutečně není nouze. To dokazuje i fakt, že v roce 2008 byl film Bobule pátým nejnavštěvovanějším filmem v kinech a přišlo na něj 301 416 diváků.

Celý námět filmu je lehce inspirován příběhem Lukáše Kohouta, který je známý jako podvodník, mystifikátor a politik. Levárny a kšefty s byty, auty a vším ostatním, co je zrovna při ruce, jsou totiž pro hlavní hrdiny Jirku a Honzu zcela typické, takže se u Bobule určitě nudit nebudete.

Cena za štěstí

Věděli jste, že v roce 2020 volalo na Linku pomoci obětem domácího násilí 7 405 lidí, kteří se cítili ohroženi? Právě domácí násilí je jedním z motivů filmu Cena za štěstí. Dále v něm najdete útěk dětí z domova a nečekané zvraty ve vztazích.

Za vznikem filmu stojí režisérka Olga Dabrowská a tak trochu se může zdát, že se jedná o rodinný film, protože asistentem režie je její syn Dominik a také dcera Olga hraje postavu mladé Báry. O tom, že byla role náročná, svědčí i fakt, že Olga Wdowiaková vykouřila během natáčení 20 cigaret denně, ačkoliv jí bylo pouhých 16 let.

Ve filmu se můžete těšit na známé tváře, jako jsou Ivana Chýlková, Vanda Hybernová nebo Pavel Řezníček. Jako rodina si pak ve filmu zahráli i Klára Pollertová Trojanová, která hrála matku svému skutečnému synovi Josefu Trojanovi, a její tchán Ladislav Trojan, který je tchánem Kláry i v realitě.

Bajkeři

Pokud holdujete fotbalu, jistě vám neunikl seriál Vyšehrad, který odráží život Laviho. Seriál vznikl pod režií Martina Koppa, který je režisérem právě i filmu Bajkeři. Tým Vyšehrad se ve filmu objeví ve scéně, kde chlapi sledují fotbal a u míče je čirou náhodou zrovna „slavný Lavi“.

I když se celý film stihnul natočit za pouhých 22 dní, rozhodně se nejedná o nějakou „prvoplánovou slátaninu“. Bajkeři nastiňují klasický život puberťáků, které zajímají jen počítačové hry. Na cyklistickém výletě ale poznají, že jejich srdce může hořet nejen pro elektroniku, ale i pro ženy a pro sport.

Nenechte se zmást, že cyklistické scény se natáčely jen na oko. Každý z účastníků cyklovýletu najel během natáčení přes 90 kilometrů. A neobešlo se to ani bez pádů. Těch bylo celkem 5 a jeden z nich skončil dokonce vymknutým kotníkem.

Kameňák

„Ztratila se mi tchýně, kdo ji najde, dostane před držku.“ Jeden z mnoha kameňáků, ze kterých je poskládáno všech 5 stejnojmenných filmů. Kameňák od Zdeňka Trošky si našel zalíbení zejména u milovníků ostrovtipu a odlehčených komedií. Filmy zobrazují životy typicky českých rodin. Velké zápletky a dramata tu však nečekejte.

Kdo Kameňák zná, jistě ví, že každý den začíná milostnou scénou Pepy a Vilmy. Věděli jste ale, že tyto postelové scény se natáčely celý jeden týden ve vilce na Slivenci, a pak se sestříhaly do celého filmu? A několikrát se prý točily naostro, protože s trenýrkami to zkrátka nebylo ono.

Babka Kropáčková je Kameňáková legenda a za svou roli sklidila u diváků úspěchy. My vám ale něco prozradíme. Anna Vjevodová, která starou Kropáčkovou hrála, byla totiž povoláním učitelka. Když ale šla jednou na nákup, potkala Zdeňka Trošku. Dožadovala se autogramu, dostala ale mnohem víc – Zdeněk ji totiž rovnou zlanařil na jednu z hlavních rolí v jeho filmu Kameňák.

10 pravidel jak sbalit holku

Jaké to je, když se hlavní zápletka filmu najednou začne odehrávat ve vašem osobním životě? O tom by mohl vyprávět Karel Janák, režisér filmu 10 pravidel jak sbalit holku. Jeho tehdejší přítelkyni Veroniku Kubařovou totiž sbalil někdo jiný, a tak se během natáčení rozešli. Paradoxem je, že právě Veronika hraje na začátku filmu rozchodovou scénu s hlavním hrdinou.

Zdá se vám film povědomý? Je to možné. Vznikl totiž na motivy italského filmu s názvem 10 regole per fare innamorare. Podle Karla Janáka však společně s producentkou Monikou Kristálovou celý děj značně překopali a přizpůsobili ho českým podmínkám.

Karel Janák stojí kromě jiného i za vznikem Snowboarďáků, které v kinech navštívilo 635 450 diváků. 10 pravidel jak sbalit holku se unáší na stejné pohodové vlně, takže pokud se chcete od srdce zasmát a užít si příjemný večer u oddechovky, je tohle ta správná volba.

Vodafone Videotéka je plná dalších zajímavých filmů z Česka i dalších zemí. Zákazníci Vodafone TV s tarifem Komfort a Komplet ji mají v ceně, zákazníci s tarifem Klasik si ji mohou objednat za 99 Kč/měsíčně a vychutnat si bez omezení téměř 1000 filmů.