Název CA modul (CAM) je odvozen z anglického Conditional Access Module (modul podmíněného přístupu). Jedná se elektronické zařízení, které obsahuje slot pro čipovou kartu sloužící k dekódování uzamčených (placených) TV kanálů. Výhodou CA modulu je to, že k TV nemusíte připojovat další zařízení (set-top box) a zůstává vám jen jeden dálkový ovladač od TV. Nevýhodou však je, že s CA modulem nemůžete využít žádnou z chytrých funkcí, jako je třeba zpětné přehrávání pořadů, videotéka a další. CA modul můžete použít, pokud váš televizor obsahuje CI+ slot a DVB-C tuner.
CA modul poskytujeme pouze formou pronájmu za měsíční poplatek 70 Kč měsíčně. Poplatek za TV tarif se liší podle toho, jaký si vyberete.
Pro správné fungování TV by koaxiální kabel neměl být nikde přelomený, neměl by vést přes práh, kde by mohl být vystavován námaze, jeho koncovky by měly být v pořádku a pevně držet. Máte-li pochybnosti o jeho dobrém stavu, proveďte výměnu za nový kabel.
Na účastnické zásuvce je potřeba využít zdířku označenou jako „TV“. Správný vstup na vaší TV by měl být označený jako Coax, Antenna (AIR), Cable, ANT IN apod. Pozor, pokud byste na své TV našli více vstupů, přesvědčte se, že koaxiál zapojujete do zdířky pro kabelovou televizi. Zasunutí kabelu do vstupu určeného pro satelitní tuner by způsobilo, že přístroj kanály nenaladí.
Máte-li doma více TV, které budete připojovat k jedné účastnické zásuvce, odstraňte alespoň pro provedení naladění kanálů z vedení pasivní rozbočovač (TV připojte napřímo k účastnické zásuvce). Rozbočovač by mohl způsobit útlum a u citlivějších tunerů by se nemusely kanály dohledat.
TV se obvykle ptá na typ kanálů - vyberte digitální a u režimu programu (antény) vyberte kabel / DVB-C. Během několika minut se po úspěšném dokončení obvykle zobrazí přehled naladěných televizních a rozhlasových stanic. U některých typů TV se nemusí napoprvé podařit vyhledání všech stanic, pokud je v menu volba ladění podle normy země nastavená na Českou republiku. Pokud to vaše TV umožňuje, vyberte v takovém případě jinou zemi, například Finsko, Švédsko nebo Irsko.
Pokud budete chtít využít automatické ladění s ručním zadáním startovacích hodnot (rychlé ladění), zadejte tyto údaje:
Aktuální nastavení svých služeb můžete najít v samoobsluze Můj Vodafone. Seznam TV programů v jednotlivých TV tarifech je k dispozici na našich stránkách.
V tomto dokumentu naleznete seznam všech aktuálně vysílaných rozhlasových a televizních programů v pásmu DVB-C (digitální kabelové televize) rozdělených do tzv. multiplexů (balíků kanálů vysílaných na společných frekvencích).
Frekvence je udávána v MHz nebo KHz (například 738 MHz = 738 000 KHz), modulace je například 64 QAM.
Obvyklá cesta je přes položku vysílání, nastavení kanálů a ruční ladění. Zpravidla se zobrazí seznam naladěných multiplexů s možností na nich aktualizovat (vyhledat) změny kanálů nebo přidat nový multiplex (zadat frekvenci). Vždy volte ladění digitálních kanálů ve standardu kabel (DVB-C).
Údaj o frekvenci a modulaci získáte z dokumentu s frekvenčním přehledem stanic, přenosová rychlost je vždy 6900.
Ano, pokud vaše TV podporuje funkci HBB TV a máte svou televizi připojenou k internetu, můžete tuto funkci ve spojení s CA modulem využívat. Pro podrobnosti se prosím podívejte do návodu ke svému televizoru.
Pokud vám výše uvedené rady nepomohly, zkontrolujte, jestli máte na TV aktivní podporu Dolby Digital v nastavení zvuku a vypněte ji. U některých zařízení totiž dochází k upřednostnění výběru takové jazykové stopy, která je vysílána v Dolby Digital bez ohledu na vámi zvolené jazykové preference.