Chytré technologie jsou stále na vzestupu a firmy v nich často mohou nalézt efektivní řešení mnoha problémů a optimalizaci nákladů. Pro to, aby přinesly užitek i vaší firmě, už nemusíte shánět tým školených odborníků. Vodafone Business Invent je jednoduchým, ale zároveň komplexním IoT řešením, které hned otestovala široká veřejnost.
Platforma Vodafone Business Invent
Speciální mobilní síť internetu věcí (NB-IoT) spojuje rozmanitá chytrá zařízení, která tak mezi sebou mohou komunikovat. Díky ní můžete všechna svá zařízení připojit k síti, ať už se nachází kdekoli. Připojení „hloupých“ věcí vyřeší skladná chytrá krabička, která se o vše postará. Umístěte ji například na vozík a ona vám bude hlásit, kde se nachází, nebo jestli neopustil vymezenou zónu pohybu.
Veškerá data, která jednotlivá zařízení posbírají, se posílají do velkého cloudového úložiště. Pak už s nimi můžete nakládat, jak chcete. Rozsviťte světlo, upravte teplotu nebo si zobrazte nejnovější statistiky zařízení, které sledujete. Vodafone Business App-Invent ale zašel ještě dál. Rozhodl se firmám veškerou práci maximálně ulehčit a přišel s komplexním řešením v podobě nové aplikační platformy na míru. Jak takové řešení ale vypadá v praxi?
V současné době se firmy potýkají s tím, aby vybudovaly bezpečné, spolehlivé a relevantní IoT řešení. Vodafone Business Invent jim takové obavy pomůže smést ze stolu. S každou firmou totiž Vodafone pracuje na tom, aby poznal veškerá specifika jejího podnikání a navrhl řešení, které odpovídá potřebám dané firmy. Výsledkem je komplexní balíček služeb, který zahrnuje nejen IoT řešení, ale i konektivitu, vývoj aplikace, analýzu a porozumění datům, poskytnutí zařízení a plně spravovanou službu. Díky tomu se Vodafone posunul od role poskytovatele konektivity k dodavateli kompletního IoT řešení pro firmy.
S Vodafonem Business Invent je IoT firmám blíže než kdy dřív a firmy všech velikostí, od startupů až po velké společnosti, teď mohou díky partnerství s Vodafonem rychle vyvíjet chytrá řešení, a to bez nutnosti najímání specializovaných vývojářských týmů.
Poloha balíku na cestě, měření vlhkosti ovzduší i sledování naplnění kontejneru
Již dávno neplatí, že nejmodernější technologické vychytávky mohou využívat pouze technologicky zaměřené firmy. S platformou Vodafone Business App-Invent můžete do internetu věcí napojit nejrůznější stroje a senzory a mít tak neustálý přehled o tom, co se děje. IoT zařízení dnes pomáhají hlídat firemní majetek, sledovat pohyb zásilek či vozíků, získávat údaje o okolní teplotě nebo obsazenosti parkoviště. Vodafone Business App-Invent vám kromě toho pomůže i s řízením skladů nebo výroby celých firem v oblasti Průmyslu 4.0.
„Zákazník už nemusí hledat zvlášť poskytovatele telekomunikačních služeb, k tomu navíc programátory, prostor na serveru a shánět hardware. O vše se nyní díky platformě App-Invent postará Vodafone a firmám tak může nabídnout kompletní end-to-end IoT řešení. Od zařízení přes konektivitu až po vytvoření aplikace,“ říká Jonathan Rutherford, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro firemní zákazníky.
IoT řešení pomáhá firmám bez ohledu na sektor, ve kterém působí, usnadnit jejich každodenní chod, snížit náklady a podpořit efektivitu. Zajištění zařízení, připojení do sítě, vyvinutí speciální aplikace, analýza a porozumění datům s plně spravovanou službou – s komplexním řešením a platformou Vodafone Business App-Invent tohle všechno dnes zvládnete najednou.
Zajímá vás, jak to může vypadat v praxi? Názornou ukázku najdete v příběhu vánočního stromu a jeho cestě na Staroměstské náměstí, kterou zdokumentoval právě Vodafone Invent.
Cesta vánočního stromu na Staroměstské náměstí pod dohledem 9 700 párů očí
Vodafone Business předvedl svou novinku opravdu netradičně. Ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy připravil dohled na vánočním stromem, kterého čekala cesta ze Semil v Libereckém kraji až na Staroměstské náměstí. Veřejnost si tak mohla vyzkoušet, co IoT dohled (a především nová aplikační platforma Vodafonu) obnáší a jak se dá lehce využít. Jaká konkrétní čísla si diváci mohli v aplikaci zobrazit?
- Celková vzdálenost, kterou vánoční strom urazil: 122,1 km
- Celkový čas, který mu to zabralo: 3:10:08
- Průměrná rychlost pohybu: 38,522 km/h.
Vánoční strom na pražském Staroměstském náměstí je již letitou tradicí. O tom, jak se takový kolosální strom na náměstí dostane, už většina z nás nemá ponětí. Vodafone na vánoční smrk nainstaloval IoT čidlo, které dodala firma Level. Společně s firmou BM COM pak připravil aplikaci na míru, ve které zájemci mohli monitorovat celou cestu stromu. Kromě polohy a rychlosti převozu mohli při slavnostním rozsvícení sledovat například teplotu ve větvích. Veškeré informace si v aplikaci samozřejmě můžete vysledovat i zpětně a mít tak ucelenější přehled ve větším časovém měřítku.
Zajímá vás, jak by mohlo vypadat IoT řešení pro vaši firmu? Podívejte se na nabídku našeho IoT řešení na míru, kde najdete ještě více informací a krátké informační video.